Sosial evlərdən mənzil alacağı adı ilə dələduzluq etdi
Abşeron Rayon Məhkəməsində dələduzluqda təqsirləndirilən Qalib Quliyevin (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Hakim Sevinc Quliyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub. Məhkəmənin hökmü ilə icraata xitam verilib və o, cinayət məsuliyyətindən azad edilib. Təqsirləndirilən şəxs barəsində seçilmiş polisin nəzarəti altına vermə qətimkan tədbirinə xitam verilib.
İttihama görə, Qalib Quliyev tamah niyyəti ilə etibardan sui-istifadə etmə və aldatma yolu ilə özgənin əmlakını ələ keçirmək məqsədi ilə tanışı Sənəm Əliyevaya (şərti) Bakı şəhəri, Yasamal rayonunda tikilən sosial təyinatlı evlərdən qadının qızı, zərərçəkmiş Nailə Əliyevanın (şərti) adına sənədləşdirilməklə dövlət tərəfindən güzəştli şərtlərlə mənzil verilməsində kömək edəcəyini vəd edib. O, bu yolla 2022-ci il tarixdə Abşeron rayonu, Aşağı Güzdək qəsəbəsində, zərərçəkmiş şəxsdən ümumilikdə 4 000 manat pul alaraq dələduzluq cinayəti törədib.
Qalib Quliyev məhkəmədə ona elan olunmuş ittihamda özünü təqsirli bilib, törətdiyi əməli etiraf edib. O söyləyib ki, hazırda dəymiş ziyan tam ödənilib. İş üzrə icraata xitam verilməsini xahiş edib.