SON DƏQİQƏ! Müdafiə Nazirliyi Nəcməddin Sadıqovla bağlı açıqlama yayıb
"Bəzi elektron media resurslarında özünü "döyüşçü prokuror” adlandıran Fərman Rzayev tərəfindən Vətən müharibəsi dövründə ordumuzun itkiləri və Müdafiə nazirinin fəaliyyəti ilə bağlı əsassız və həqiqətə uyğun olmayan fikirlər səsləndirilib".
Oxu24.com  xəbər verir ki, bu barədə  cavab olaraq Müdafiə Nazirliyindən bildirilib.
Nazirlik açıqlamasında əlavə edib ki, Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi "Dəmir yumruq” əməliyyatı nəticəsində düşmən qat-qat çox itkilərə məruz qalıb:
Döyüş əməliyyatlarına yüksək peşəkarlıqla rəhbərlik etdiyinə görə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin müvafiq sərəncamına əsasən general-polkovnik Zakir Həsənov "Zəfər” ordeni ilə təltif edilib.
Bir daha kütləvi informasiya vasitələrini, eləcə də elektron media resurslarını əsassız, həqiqətə uyğun olmayan və rəsmi şəkildə təsdiqlənməyən məlumatları tirajlamaqdan çəkinməyə çağırırıq".
Qeyd edək ki, uzun illər hərbi və mülki prokurorluq sistemində çalışan, "döyüşçü prokuror” olaraq təqdim edilən Fərman Rzayev öz müsahibəsində Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sabiq Baş Qərargah rəisi Necməddin Sadıqov və digər vəzifəli şəxslər barəsində müxtəlif ittihamlar səsləndirib.