Rəşad Əliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin siyasi kursuna daim sadiqdir
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Təhlükəsizlik idarəsinin rəisi general Rəşad Əliyev - Bir neçə gündür gündəmi zəbt edən hadisə ilə bağlı təmkinli davranan başda bütün qazilərimizə, şəhid ailələrimizə təşəkkür edirəm. Eyni zamanda, siz jurnalistlərə də obyektivliyiniz və operativliyiniz üçün təşəkkürlərimi bildirirəm. Bu hadisədə bizi ən çox məyus edən qazilərimizin adından istifadə edilməsi oldu. Qeyd edim ki, qazilərimizə, şəhidlərimizə, şəhid ailələrinə hörmət, onlara ehtiram həm bir vətəndaş kimi, həm də məmur kimi borcumuzdur.
Sentyabrın 27-də Neft Kəmərləri İdarəsinə məxsus Şirvan-Böyükşor neft kəməri ərazisinin və həmin kəmərə birləşən Binəqədi xəttinin mühafizə zolağının bir hissəsinin zəbt olunduğu, qanunsuz tikili üçün bünövrə tökülməsi işlərinin aparılmağa başlanılması barədə məlumat almışıq. Həmin idarəyə məxsus ərazilər SOCAR-ın Təhlükəsizlik İdarəsi tərəfindən mühafizə edilir.
Bir gün sonra – sentyabrın 28-də Təhlükəsizlik İdarəsinin 35 saylı mühafizə komandasının əməkdaşları xidməti ərazini növbəti dəfə yoxlayarkən həmin sahədə qanunsuz inşaat işlərinin davam etdirildiyini aşkarlayıb, ərazini zəbt etməyə cəhd göstərən şəxsə tikinti işlərinin dayandırılması barədə xəbərdarlıq ediblər.
Bu vaxt qanunsuz tikinti aparan şəxsin çağırışı ilə əraziyə bir qrup adam gəlib. Özlərini Qarabağ müharibəsi əlilləri kimi təqdim edən bu şəxslər mühafizə komandasının əməkdaşlarını təhqir edərək, onlara hücum çəkiblər.
SOCAR-ın mühafizəçiləri hücum edən şəxslərə qarşı heç bir zorakılıq tətbiq etmədən özlərini müdafiə etməyə çalışıb, hadisə yerinə polis əməkdaşlarını çağırıblar. Hətta insident zamanı şifahi xəbərdarlıqlara məhəl qoymayan şəxslər tərəfindən bir neçə əməkdaşımıza – qarovul rəisinə və mühafizə komandasının digər əməkdaşlarına bədən xəsarətləri yetiriblər.
Biz, əlbəttə ki, araşdırmalardan sonra bu qənaətə gəldik. Hətta özünü qazi adlandıran bu şəxslərin əməllərini elə qazilər tənqid etdilər, əlil cəmiyyətləri, ictimai şəxslər onların bu əməllərini pislədi. Onlar təkcə SOCAR mühafizə idarəsinin əməkdaşlarına deyil, eyni vaxtda polislərə qarşı da təxribata əl atmaqdan çəkinmədilər.
Hansı Qarabağ qazisi müharibə vaxtı çiyin-çiyinə vuruşduğu polis əməkdaşına əl qaldırar? Həmçinin, o mühafizəçilər qazilərimizin övladı, oğlu yaşındadır. İnanın ki, heç bir qazimiz övladı yaşında uşağa əl qaldırmaz, bu, bizim milli xüsusiyyətlərimizlə, ənənələrimizlə ziddiyyət təşkil edir.
Bu məsələdə obyektiv fəaliyyətinə görə mətbuata bir daha təşəkkür edir, uğurlar arzulayıram.
**************************
İnsan öz əqidəsini elan kimi divardan asmamalıdır. Rəşad Əliyevi tanıyanlar tanıyır, tanımayanlar üçün ərz edim ki, o vətəni, dövləti, xalqı uğrunda tər tökən əqidə adamıdır.
Müdriklər demişkən, “xalq üçün, vətən üçün yaşanan ömür əsl insan ömrüdür”. Belə insanların ömrü çətin, mənalı və şərəfli olur, başı həmişə el içində uca olur. Onlar öz xoşbəxtliyini, səadətini, varlığını vətənə, xalqa ləyaqətlə xidmətdə görür. Belə insanlar öz xalqının, millətinin mənəvi siması, genefondudur desək səhv etmərik. Tam məsuliyyət və qürurla deyə bilərik ki, belə insanlardan biri də sözün həqiqi mənasında, gözəl insan, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Təhlükəsizlik idarəsinin rəisi general Rəşad Əliyevdir.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Təhlükəsizlik idarəsinin rəisi general Rəşad Əliyev peşəkarlığı və qayğıkeşliyi ilə seçilən insandır. Şərəfli vəzifəyə yiyələnən Rəşad Əliyev bu işin müqəddəsliyini qoruyub saxlayır. Rəşad Əliyev kömək etdiyi hər kəsin rəğbətini qazanan insanlardandır.
Sorğu apardıq ağız dolusu Rəşad Əliyevdən danışdılar yaxşı ki, Rəşad Əliyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Təhlükəsizlik idarəsinin rəisi təyin olunub… Rəşad Əliyev öz isguzarlığı ilə tanınır və seçilir….
Rəşad Əliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin siyasi kursuna daim sadiqdir. Heç bir təmanna güdmədən, tutduğu vəzifədən asılı olmayaraq, vəzifədə olub-olmamasından asılı olmayaraq prezident İlham Əliyevə, dövlətə və dövlətçiliyimizə sabit, stabil, sadiq adamdır.
Heç bir qüvvə Rəşad Əliyevi heç vaxt əqidəsindən döndərə bilməz.
Rəşad Əliyev böyük müəllimi və idealı olan Heydər Əliyev kimi layiqli insanlara dəyər verməkdən zövq alır!
Rəşad Əliyev yüksək texniki biliyi və təhsili olan, yüksək iqtisadi, siyasi və təcrübi qabiliyyətləri olan istedad sahibidir!
Rəşad Əliyev ani və düzgün qərar qəbul edən nadir insanlardandı!
Prezident İlham Əliyevdən nümunə götürən Rəşad Əliyevin böyüklüyü onun sadəliyində və insanlara insani münasibətindədi!
Rəşad Əliyev insanlara maksimum diqqət və qayğıyla yanaşır, onların problemlərini həll edərək, onların dövlətimizə və Prezidentimizə inamını artırır!
Rəşad Əliyev bütün işləri yüksək professionallıqla və böyük operativliklə icra edir! Bunun sirri onun Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Təhlükəsizlik idarəsinin rəisi kimi çoxsahəli professional olmasıyla, dövlətçiliyimizin və prezidentimizin yüksək reytinqini hər şeydən uca tutmasıyla bağlıdır!
Ona etibar edilən bütün işlərdə Rəşad Əliyev özünü doğruldub. Bizdə hörmətli Rəşad Əliyevi dövlətimizə, xalqımıza şərəfli xidmətində yeni-yeni uğurlar başarılar diləyirik.